pondělí 20. února 2017

Oblíbenosti za poslední dobu

Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Pelegrinové: Knihovna duší
Závěr celé trilogie mě opravdu dostal. Bylo to velmi strhující, akční a hlavně máte na více jak 300 stranách popsány asi dva dny :D (takže opravdu každý detail, a to se mi líbí na všech jeho knihách - a možná proto byl film dost špatný...). Jestli tento autor někdy vydá něco dalšího, ihned jdu po tom. Protože ani jedna z knih mě nezklamala. Tady ten konec se podle mě vyvedl, protože jsem nic takového ani náhodou neočekávala, a v tom bylo celé kouzlo. Prostě a jednoduše, celý Sirotčinec doporučuji všema deseti. 

Sir Arthur Conan Doyle - Dobrodružství Sherlocka Holmese
Postavu Sherlocka Holmese asi každý z vás zná. Já osobně čtu tyhle knihy poprvé, a hodně se mi zalíbily (proto jsem si koupila rovnou dvě). Jsou to jednotlivé povídky, ve kterých se nepřestanete divit nad genialitou Sherlocka. Dobře se mi to čte před spaním, není to zvlášť náročné a není to ani žádný krvák, takže se mi pak dobře usíná :)
Apotheke čaj Aktivní den
Nikdy moc nepíšu o to, který čaj mám ráda. Ale tenhle jsem si zamilovala. Mám už druhé balení (první jsem měla někdy v listopadu). V čaji je pomeranč, zázvor a skořice (tu já osobně nemám ráda, ale tady mi nevadí) a i další věci. Čaj piju vždycky ráno, někdy i odpoledne v práci a asi má opravdu povzbuzující účinek, obsahuje totiž i "přírodní zdroj kofeinu". Dá se pořídit v lékárnách Benu (i online, třeba TADY), cena je nějakých 46,- Kč. Od Apotheke mám ještě kolekci ovocných čajů a všechny jsou vynikající :)

Essence - Prettifying Lip Oil - Tento olej je na rtech velmi příjemný, trošku je zabarví. Ovšem má to jeden háček. Vytvoří na rtech takový film, který se ovšem do rtů nevpije, takže i brzo ten příjemný pocit zmizí. Je tedy nutné si ho nanášet pořád znovu a znovu. Jelikož mám úchylku, že si rty musím pořád něčím patlat, tak mi to zas tak moc nevadí, takže v současné chvíli po něm sahám často :D Ovšem znovu si ho už asi nepořídím. 
Labello Lip Butter malina - Používám ho každé ráno, když si nanáším makeup. Je příjemný, pěkně voní, ale vzhledem k balení, do kterého musíte šahat prsty, ho používám pouze doma. Seženete v každé druhé drogérii asi za 60,- Kč.
Eucerin - Lip Repair - Ten byl nejlepší ve velkých mrazech, to jsem si na pusu nemazala skoro nic jiného. Je velmi příjemný, na rtech vytvoří takový jemný film, který chrání proti popráskání a vysoušení. Seženete v  lékárně BENU je za 169,- Kč (TADY)

Too Faced - Sweet Peach paletka
Mám ji sice jen chvíli ale - je to moje první drahá paletka, na kterou jsem si vydělala a zdárně si ji koupila sama. Je to první paletka, kterou jsem nikdy neviděla naživo, ale věděla jsem, že je přesně pro mě. Je to první paletka, která je z dražší kategorie a má i trochu "ujetější" barvy, než mají Naked paletky. A miluju ji. A někdy na ní snad udělám i větší recenzi. 

Zatím ahoj!

3 komentáře:

 1. Ten čaj ma zaujal, no ked čitam, že zázvor... ten ja totiž nemusím. Ako veľmi ho tam cítiť?
  A paletka je tiež krásna.
  Štýl ženy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já ho tam moc necítím, spíš pomeranč a trochu skořice :)

   Vymazat
 2. Sirotčinec jsem nečetla, ale v kině jsem na filmu byla a líbil se mi moc, chápu ale že srovnání s knihou je vždy těžké a z pravidla vítězí knižní předloha. Čaje Apotheke si kupuji pravidelně a souhlasím, že jsou výborné a myslím, že i kvalita je skvělá.

  OdpovědětVymazat

Díky za komentář!