sobota 9. července 2016

BB od Clarins

Dnes to bude o Clarins BB skin perfecting cream v odstínu 00 Fair. Odstíny jsou jinak celkem 3, 00 Fair, 01 Light a 02 Medium. Já si ho vybrala díky spolupráci s el-nino.cz, a byla jsem zvědavá, jak mi sedne. Na léto preferuji pouze lehké bíbí či makeupy, takže tohle možná bude to pravé...

Konzistence je krásně krémová. Pleť rozhodně nevysušuje ani nijak nemastí. Takže mi vyhovuje akorát. Pleť rozjasní, obsahuje malé částečky, které tváři dodají zdravý lesk. Krytí není nijak závratné, označila bych ho za lehké. Je to taky "jen" bb krém, takže s "full coverage" prostě nepočítejte. Jinak mám pocit, že pleť i lehce vyhladí a udělá takový "photoshopový" efekt. To jde vidět i na fotce. 


Já mám ovšem  problém s tím, že na mojí pleti oxiduje. Nejdříve se tváří jako světlý odstín, který by mi mohl sedět a po rozetření na pleti prostě je prostě o dost oranžovější. Nevím proč se to tak děje. Jsou dny, kdy mi sedne lépe a je světlý a někdy je zase oranžový. Záleží co pod něj dáte. A samozřejmě pokud vám odstín úplně nesedne, musíte ho hodně rozetřít i na krk. Ten já mám totiž extrémně bílý, a asi i proto na mě vypadá divně. 
S výdrží je na to ale dobře, přečkal se mnou k velké vedra, nějak moc jsem se s ním nemastila a neleskla.


Pokud jste opálenější, než já (což asi 90% lidí bude), a máte smíšenou pleť, mohl by vám vyhovovat. Já na něj rozhodně nezanevřu. Hold musím počkat, až se trochu opálím a pak by mohl sedět. Je ale škoda, že nejsvětlejší odstín není až tak světlý, jak bychom mohli očekávat. 

Koupíte ho třeba na parfémy-elnino.cz - ZDE za 617,- Kč. Pokud neradi kupujete zajíce v pytli, Clarins má často balíčky miniaturek a občas se mezi nimi objeví i BB krém. Já jsem ho právě měla v miniaturce (no vlastně pořád mám), akorát v odstínu Medium. Ten pro mě možná bude v létě, když ho smíchám s něčím světlým. Ale každopádně, i když v miniaturce máte blbý odstín, můžete si dopředu vyzkoušet, jak se bíbí chová na vaší pleti a jestli vám vyhovuje.

1 komentář:

Díky za komentář!